Wyjazd do Łagiewnik

 

11 luty 2016r. Światowy Dzień Chorego jak co roku, mieszkańcy naszego Domu brali udział w tym spotkaniu. W tym dniu osoby chore i niepełnosprawne z całej diecezji pielgrzymowały do Łagiewnik. Zgromadzeni w bazylice chorzy i niepełnosprawni licznie przystąpili do sakramentu namaszczenia chorych, udzielanego w trakcie Mszy św. Wszyscy chorzy i niepełnosprawni czekają na to przez cały rok, chętnie w nim uczestnicząc.

Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. - Dzień Chorego bardzo dobrze wpisuje się w obchody Jubileuszu Miłosierdzia - mówił metropolita krakowski. - Choroba, zwłaszcza ciężka, zawsze wywołuje kryzys w naszym życiu i powoduje poważne pytania. W tych sytuacjach wiara w Boga jest wystawiona na próbę, ale jednocześnie pokazuje swoją siłę - przekonywał.

W tym dniu wszyscy łączymy się z chorymi i cierpiącymi. Wypraszamy dla siebie wzajemnie łaski, modląc się o siłę, cierpliwość i błogosławieństwo zarówno dla chorych, jak i dla ich opiekunów - tłumaczył sens pielgrzymki ks. Tomasz Grzesiak, diecezjalny duszpasterz chorych.Zobacz także
Zamówienia i Przetargi
Kontakt
tel: 12 386 95 25
fax: 12 386 90 04
Łyszkowice 64
32-104 Koniusza
© 2020 DPS Łyszkowice