Dzień Spełnionych Marzeń 2015

 

XIV Festyn rekreacyjno – sportowy „Dzień Spełnionych Marzeń”

 

 

W dniu 17.06.2015 r. na terenie DPS Łyszkowice odbył się XIV Festyn rekreacyjno - sportowy „Dzień Spełnionych Marzeń” dając możliwość niepełnosprawnym udziału w spotkaniu z osobami z wielu środowisk. Celem corocznie organizowanego festynu jest przełamanie barier odizolowujacych niepełnosprawnych od reszty społeczeństwa poprzez wspólną zabawę oraz nawiązanie i utrwalenie wzajemnych kontaktów.

Impreza integracyjna miała charakter zabawowy, ale również edukacyjny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. występy wokalne i taneczne dzieci i młodzieży, występ zespołu folklorystycznego, konkurencje sportowe, gry i zabawy, kram odpustowy, rękodzielnictwo ludowe, rysownik - karykaturzysta oraz zabawa taneczna z zespołem „Handy CAP” z WTZ
w Harbutowicach.

Adresatami podjętych działań były osoby niepełnosprawne i chore psychicznie zamieszkujące DPS w Łyszkowicach, mieszkańcy zaproszonych DPS-ów, uczestnicy ŚDS i WTZ z województwa małopolskiego, jak również niepełnosprawni zamieszkujący w środowisku lokalnym. Uczestnikami imprezy byli także opiekunowie osób niepełnosprawnych, członkowie ich rodzin, dzieci i młodzież ze Szkół z Gminy Koniusza oraz dzieci ze środowiska lokalnego.

 

Zadanie realizowane było z inicjatywy i w oparciu o członków Fundacji, członków Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, wolontariuszy z Zespołu Szkół z Piotrkowic Małych, a także pracowników DPS i WTZ w Łyszkowicach.

Impreza integracyjna została zorganizowana dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON przekazanych przez Powiat Proszowicki oraz dzięki indywidualnym darczyńcom.

 

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za wspólną zabawę!Zobacz także
Zamówienia i Przetargi
Kontakt
tel: 12 386 95 25
fax: 12 386 90 04
Łyszkowice 64
32-104 Koniusza
© 2020 DPS Łyszkowice