Konkurs pisanek wielkanocnych

 

W konkursie udział wzięli uczniowie z trzech szkół podstawowych: Biórkowa Wielkiego, Koniuszy i Nowego Brzeska, jak również mieszkańcy naszego Domu oraz uczestnicy WTZ w Łyszkowicach.

 

Pięknie zdobione jaja (będące symbolem odradzającego się życia) od wieków zdobią polskie stoły podczas świąt wielkanocnych. Toteż uczestnicy naszego konkursu dekorowali jajka i wydmuszki. Technika barwienia i dekorowania jaj była dowolna, co podtrzymuje tradycja wielkanocna.

 

Najładniejsze i pomysłowe pisanki zostały wyróżnione i nagrodzone I , II, III miejscem. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni małymi upominkami – słodyczami.

 


 

   WIELKANOC - najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa – początkowo w dniu żydowskiej Paschy, a od soboru w Nicei (325) w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (tj. między 21 marca a 25 kwietnia). Obchody religijne Wielkanocy rozpoczyna odbywająca się wczesnym rankiem procesja i msza, w Kościele katolickim .

 Zobacz także
Zamówienia i Przetargi
Kontakt
tel: 12 386 95 25
fax: 12 386 90 04
Łyszkowice 64
32-104 Koniusza
© 2020 DPS Łyszkowice