Wycieczka do Bałtowa

 

11.05.2015 Wycieczka do Bałtowa

 

Wspólna wyprawa do świata sprzed milionów lat... JURA PARK

Mieszkańcy Domu wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej wybrali się do Parku, w którym zobaczyć można ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń w ich naturalnych rozmiarach. Park ten oddalony jest od naszych Łyszkowic o prawie 200 km i znajduje się w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. Dzięki najdokładniejszym na świecie rekonstrukcjom mogliśmy przenieść się do epoki dinozaurów.

Oprócz tego żółtym, amerykańskim schoolbusem zwiedzaliśmy zwierzyniec Bałtowski zwany Safari, zajmujący obszar ponad 40 hektarów, który zamieszkują liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzęta żyją na otwartej przestrzeni, co daje im poczucie wolności, gdyż są one wciąż dzikimi zwierzętami.

Prehistoryczne oceanarium sprawiło, że poznaliśmy jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu, a dzięki nowoczesnej technologii ulegliśmy iluzji spotkania z żywymi, ogromnymi morskimi potworami, które niejednemu zmroziły krew w żyłach.

Duże emocje i moc wrażeń w końcowym etapie naszej wycieczki zaprowadziły nas do Sabathówki. Można zapytać co wspólnego mają dinozaury z wiedźmami? - My już wiemy, a oprócz tego w Sabathówce zjedliśmy pyszny obiad, po którym udaliśmy się do autokaru w drogę powrotną, trwającą dość długo, ale szczęśliwie wróciliśmy do Domu.Zobacz także
Zamówienia i Przetargi
Kontakt
tel: 12 386 95 25
fax: 12 386 90 04
Łyszkowice 64
32-104 Koniusza
© 2021 DPS Łyszkowice